عملکرد درخشان آقای گل لیگ

تحليل روز | پرسپولیس، شانس اول قهرمانی

تیم فوتبال پرسپولیس که در هفته های ابتدایی لیگ برتر در انتهای جدول به سر می برد و و ضعیت مطلوبی نداشت حالا در استانه قهرمانی در لیگ برتر است.

3090: بازی های آسان پرسپولیس، تهران ماندن استقلال، نتایج اخیر تراکتورسازی و نفت، پدیده ای به نام عبدالله ویسی. کی قهرمان لیگ می شود؟
به گزارش آي اسپورت، اولین هفته صدرنشینی پرسپولیس در لیگ برتر، جدول را به دو قسمت تقسیم کرد. سه تیم به عنوان شانس اول قهرمانی و دو تعقیب کننده، که اگر اتفاقات به نفع‌شان باشد می‌توانند مثل سپاهان فصل پیش دقیقه نود جام را به خانه ببرند. در حال حاضر، مهمترین شاخص برای محاسبه شانس تیم‌ها برای قهرمانی برنامه مسابقات بعدی آن‌هاست. استقلال‌اهواز، گسترش‌فولاد، راه‌آهن و فولاد در این چهار هفته بیشتر از تمام فصل به چشم می‌آیند. هر چند که شاید از همین حالا هم بازی‌های این چهار تیم برای هواداران‌شان حساسیتی نداشته باشد ولی قهرمان لیگ توسط همین لوزی مشخص می‌شود. استقلال‌اهواز رده شانزدهمی، راه‌آهن یکی مانده به آخر، فولاد دوازدهمی و گسترش‌فولاد رده هفتمی بیشتر از این که وضعیت نهایی خودشان در جدول مشخص باشد، تعیین کننده قهرمان لیگ پانزدهم هستند. پرسپولیس تیم صدرنشین جدول، با سه تیم از این چهار ضلع لوزی تعیین کننده بازی دارد. همین باعث شده که مسیر پرسپولیس برای قهرمانی پیچ‌وخم کمتری داشته باشد. در آن سو استقلال دیدارهای سخت‌تری خواهد داشت با این تفاوت که تا سه هفته آینده هم از تهران خارج نمی‌شود و فقط برای دیدار پایانی لیگ باید به قم سفر می‌کند. دیگر تیم مدعی قهرمانی شاگردان عبدالله ویسی هستند. تیمی که مانند تراکتورسازی هم بازی‌های سخت پیش‌رو دارد و هم ساده. امید اصلی تراکتوری‌ها به بردن دو بازی آینده و شکست استقلال در بازی رو در روست. اتفاقی که فصل پیش هم افتاد و جام را به تبریز نزدیک کرد.

پرسپولیس / 35 درصد
تیمی که هفته‌های سوم و چهارم لیگ را در قعر جدول سپری کرده بود، حالا مدعی اصلی قهرمانی است. پرسپولیس پس از برد در دربی فقط چهار قدم تا قهرمانی فاصله دارد. این تیم بیشتر از هر تیمی در لیگ این فصل طعم برد را چشیده و بیشتر از هر تیمی به حریفان گل زده و البته بیشتر از هر تیم مدعی در این فصل گل دریافت کرده است. پرسپولیس باید در این هفته به اهواز برود و مقابل تیمی قرار بگیرد که نسبت به دومین خط دفاع ضعیف لیگ هم شانزده گلِ بیشتر خورده و خط دفاع اسفناکی دارد. همین اتفاق برای جمع کردن خیال شاگردان برانکو کافی است. تیمی که سی‌وسه دیدار متوالی گل‌زده‌ و با 42 گل زده، دست نیافتنی‌تر از هر زمانی به نظر می‌رسد. آن‌ها کار سختی مقابل استقلال اهواز ندارند؛ حتی بدون حضور مهدی طارمی. شاگردان بختیاری‌زاده در سیزده دیدار خانگی‌شان هنوز به میانگین یک امتیاز از هر بازی هم نرسیده‌اند و تعداد گل‌هایشان در اهواز هنوز دو رقمی نشده است. پس از آن نوبت به علیرضا منصوریان می‌رسد که مقابل پرسپولیس قرار بگیرد. تیم منصوریان هم در این هفته‌ها روی دور نتیجه‌گیری افتاده و پنج برد در هفت مسابقه‌اش کسب کرده ولی بعید به نظر می‌رسد در آزادی حریف چغری برای پرسپولیس باشد. پس از این راهِ نه‌چندان دشوار پرسپولیس، این تیم باید مقابل گسترش‌فولاد قرار بگیرد. تیمی که صدرنشین دیدارهای خانگی است. گسترش‌فولاد در سیزده دیدارش در تبریز میانگین دو امتیاز را گرفته و این آمار، حکایت از کار سخت پرسپولیس در دیدار ما قبل پایانی لیگ دارد. مسیر پرسپولیس برای قهرمانی به یک دیدار آسان ختم می‌شود. بازی با راه‌آهنی که احتمالا تا آن روز سقوطش به لیگ یک قطعی شده و انگیزه‌ای برای شکست پرسپولیس نخواهد داشت. راه آهن در این فصل فقط یک بار خارج از خانه پیروز شده و تعداد گل‌های خارج از خانه این تیم هم تا این جای فصل دو رقمی نشده است.

استقلال خوزستان / 25 درصد
شاگردان عبدالله ویسی، در همان اولین دیدار پیش‌رو باید مقابل گسترش فولاد در تبریز قرار بگیرند. دیگر دیدار خارج از خانه استقلال خوزستان هم مقابل پدیده است. پدیده دومین تیم لیگ در دیدارهای خانگی محسوب می‌شود و این تیم هم به اندازه گسترش‌فولاد در خانه‌‌اش امتیاز جمع کرده است. با این تفاوت که امتیازات‌شان با گل‌های زده و خورده کمتری بدست آمده‌اند. لسترسیتی ایران برای رسیدن به موفقیت نمونه انگلیسی، باید در هر دو دیدار خانگی پیروز شود. ابتدا از سد راه‌آهنی بگذرند که فاصله‌ای تا سقوط ندارد، پس از آن هم با ذوب‌آهن بازی می‌کنند. تیمی که در این سال‌ها حریف سختی برای تیم ویسی نبوده و سه شکست متوالی را مقابل این تیم تجربه کرده است.

استقلال / 20 درصد
بیشتر از این که پانزده تیم دیگر لیگ حریف استقلال باشند، استقلال با مشکلات داخلی درگیر است. تیمی که در این هفته‌ها با از دست دادن امتیازهای زیاد و واگذار کردن دربی و مصدومیت بازیکنان کلیدی، چالش‌هایی جدی را تجربه می‌کند. استقلال دیدارهای سخت‌تری نسبت به سایر مدعیان دارد اما از امتیاز میزبانی بهره می‌برد. تیم مظلومی تا هفته پایانی لازم نیست از تهران خارج شود و در هفته آخر هم به قم می‌رود که خستگی سفر را به همراه نخواهد داشت. آبی‌ها این هفته می‌توانند به عملکرد ضعیف تیم اسکوچیچ در بازی‌های خارج از خانه امیدوار باشند. فولاد خوزستان در همین نیم فصل دومی که اوج گرفته در تهران به پرسپولیس باخت و در تبریز به تراکتورسازی. استقلال سپس باید باز هم در تهران این بار به مصاف سایپا برود. تیمی که در نه هفته اخیر فقط پنج گل زد و دوازده بار هم دروازه‌اش باز شد. سایپا در این مدت فقط یک برد کسب کرده است. قوی‌ترین تیم خارج از خانه آخرین مهمان استقلال در این فصل است. تیم مظلومی باید مقابل تراکتورسازی اوج گرفته قلعه‌نویی قرار بگیرد. دیداری که می‌تواند سهمیه یکی از این دو تیم را قطعی کند. البته مظلومی در این سال‌ها نشان داده راه بردن تیم‌های قلعه‌نویی را خوب بلد است. مظلومی دو برابر تعداد شکست‌هایش، مقابل قلعه‌نویی پیروز شده و آمار موفقی مقابل مربی سابق آبی‌ها دارد. علی دایی هم آخرین سرمربی است که مقابل استقلال لیگ پانزدهم قرار می‌گیرد. آقای گل جهان، پاس گل آخر را به استقلال می‌دهد تا پرسپولیس قهرمان نشود؟

تراکتورسازی / 15 درصد
تراکتورسازی بیش از هر تیمی در دیدارهای خارج از خانه این فصل موفق بوده است. سیاه‌جامگان هم بیش از هر تیمی در دیدارهای خانگی این فصل شکست خورده، پس احتمالا بازی در مشهد، کار زیاد سختی برای تیم قلعه‌نویی نخواهد بود. حریف بعدی خارج از خانه تراکتورسازی، استقلال پنجمین تیم برتر لیگ در دیدارهای خانگی است. این تیم هشت بازی از سیزده دیدارش در آزادی را نبرده و آمار خوبی در دیدارهای خانگی ندارد. دو دیدار خانگی تراکتورسازی هم مقابل ملوان و استقلال اهواز است. دو تیم قعر جدول در دیدارهای خارج از خانه. استقلال اهواز تا به حال خارج از اهواز فقط چهار گل زده و ملوان هم خارج از انزلی فقط پنج بار نباخته که چهارتای آن‌ها با مساوی تمام شد.

نفت/ 5 درصد
قهرمانی تیم علیرضا منصوریان می‌تواند رکورد عجیب‌ترین صدرنشینی فصل را از پرسپولیس هم بگیرد. اتفاقی که واقعا بعید به نظر می‌رسد ولی روی کاغذ هنوز این تیم شانس قهرمانی دارد. مهم‌ترین ویژگی تیم نفت نسبت به سایر رقبا خارج نشدن این تیم از تهران است. نفت هر چهار دیدار پیش رویش را در تهران برگزار خواهد کرد. این تیم در هفته بیست‌وششم مقابل سپاهان بحران‌زده قرار می‌گیرد، سپس مقابل پرسپولیس بازی می‌کند که شاید تکلیف نفت در همان مسابقه برای ادامه راه قهرمانی مشخص شود. سپس شاگردان منصوریان پذیرای فولاد و دراگان اسکوچیچ هستند. در آخرین مسابقه فصل هم باید با سایپا بازی کنند. شاید جلالی این بار از نگاه یک استقلالی دیگر لقب «خیلی مرد» را هدیه بگیرد.

لینک کوتاه: http://3090.ir/?p=28612

سلطانی‌فر :هیأت مدیره پرسپولیس امروز معرفی می‌شود/ بهانه‌های عربستان برای عدم حضور در ایران واهی است/ در دولت بعد بودم جوانگرایی می‌کنم زرگر و کاظمی برای سرخپوشان و آبی پوشان سوت می‌زنند رسن: لیگ ایران و پرسپولیس پشتوانه واقعی برای بازیکنان خواهان حضور در اروپا است اعلام برنامه سرخپوشان برای سفر به تبریز استقلالی‌ها امروز هم پشت درهای بسته تمرین می‌کنند سرمربی تیم تراکتورسازی از امروز در تمرینات تیمش حاضر خواهد شد. خلیل‌زاده: الاهلی را شکست دهیم شانس اول قهرمانی آسیا هستیم/‌ آنها بیشتر بازیکن بگیرند پرسپولیس منسجم‌تر می‌شود تمرینات پرسپولیس تا بازی با تراکتورسازی پشت درهای بسته مراسم برترین‌های فوتبال ایران برگزار شد تمرینات تراکتورسازی برای بازی با پرسپولیس در غیاب گل‌محمدی‌ آغاز شد رقیب پرسپولیس امشب با هواپیمای اختصاصی به جده برمی‌گردد منصوریان: به ساکت تبریک می‌گویم؛ لعنت به بی‌سوادی و قوانین فیفا!/ سیستم دیکتاتوری است، دستور محرومیت از بالا صادر می‌شود شکست یک گله استقلال مقابل صنعت نفت آبادان ترکیب استقلال برای بازی با نفت آبادان اعلام شد ملی‌پوش عراقی ده روز دیگر به سرخپوشان ملحق می‌شود پرسپولیس ۲ – فولاد خوزستان صفر/قهرمان ليگ شانزدهم با برد آغاز كرد ۱۰ رویارویی پرسپولیسی‌ها و فولادی‌ها در هتل المپیک/برخورد گرم برانکو و پورموسوی محرومان رفتند،جباری با استقلال به آبادان نرفت برانکو: مقابل فولاد ۲۰ دقیقه از منشا استفاده می‌کنیم/ طارمی اگر بدون اجازه می‌رفت، جریمه می‌شد
منصوریان: به ساکت تبریک می‌گویم؛ لعنت به بی‌سوادی و قوانین فیفا!/ سیستم دیکتاتوری است، دستور محرومیت از بالا صادر می‌شود توفیقی: کمیته انضباطی استقلال را زیاد نقره‌داغ کرده است/ به پشتوانه هواداران میلیونی احقاق حق می‌کنیم پرسپولیس جام قهرمانی سوپر جام را بالای سر برد بیرانوند: دوست نداشتم جلوی پرسپولیس بازی کنماینستاگرافی/سلفی جالب هافبک جوان پرسپوليس+عکسسوال روز | انصاری در مورد تمدید قراردادش چه گفت؟اینستاگرافی|رامین رضاییان،اردوی تیم ملیاینستاگرافی/ حرف دل قرمزها بعد از نايب قهرمانی+ عکسامیری:افتخار می‌کنم برانکو فوتبالم را قبول داردواکنشی تند به اعلام دلیل فوت اولادی/ مگر مهرداد قتل کرده بود؟!پیروانی: به جای دخالت در امور تیم ملی به فکر دبیرکلی در مجمع بعدی باشید!قلعه‌نویی: بازیکنانم نشان دادند معرفت در فوتبال هستمنصوریان: هواداران مزد حمایت خود را گرفتندپیوس: بازیکنان حرف‌های برانکو را خوب گوش کنند، می‌بریمرقیب پرسپولیس به دنبال تجدید قوا/ الاهلی ۴ بازیکنش را در لیست مازاد قرار دادبا اعلام افتخاری؛ قرارداد انصاری با استقلال تمدید شدمنصوریان: صبر و حمایت هواداران بزرگترین رمز پیروزی استقلال استبرانکو در پشت صحنه دورهمی مهران مدیری+عکسمصاحبه امید ابراهیمی بعد از تمدید قرارداد | ماندم تا بدهی ام به هواداران را بدهمنکته روز | حضور مهاجم جدید در تمرینات پرسپولیس